Kadir Sûresi

Kadir Sûresi
Sosyal Medyalarda Bu Konuyu Paylaşırmısın ?

Kadir Sûresi Toplam 5 Ayet’ten Oluşmaktadır, Bu Sûreyi Şerif Kıymetini ve Anlamını Bilenler için Çok Kıymetli ve Değerlidir. Ayrıca Hayır ve Zenginlik Talebi içinde Okunması Meşhur Bir Dua’dır.

Bismillahirrahmânirrahîm. ( Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla )

1- İnna enzelnahü fiy leyletilkadr ( Biz Kur’an’ı Kadir gecesinde indirdik. )
2- Ve ma edrake ma leyletülkadr ( Sen Kadir gecesinin ne olduğunu bilir misin? )
3- Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr ( Kadir gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. )
4- Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr ( O gecede melekler ve Ruh, Rablerinin izniyle her türlü iş için yeryüzüne iner de iner. )
5- Selamün hiye hatta matle’ılfecr ( Bütünüyle esenliktir o gece, tâ şafak (tanyeri) atıncaya kadar. )

Kadir Sûresi

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Her kim Bu Sûreyi Cuma Günü 1000 Kere Okursa Rasûlullâh (s.a.v.) Efendimizi Rüyasında Görmeden Ölmez Rivayet Edilmiştir.
  • Her Kimin Allâh’u Teâlâ‘dan Bir isteği Olursa Kadr Sûresi’ni Kırkbir Kere Okuyum isteğini Allâh’u Teâlâ‘ya Arzederse inşallah Muradı Hasıl Olur
  • Hz. Âişe (r.a.) der ki: Resûlullah (s.a.s.), Ramazan Ayının son 10 gününde mescide çekilerek kendini ibâdete verir ve şöyle buyurdular: “Kadir gecesini Ramazan’ın son on günü içinde arayınız!” (Buhârî, Leyletü’l-Kadr 3; Müslim, Sıyâm 219; Tirmizî, Savm 72/792)
  • Kadr Sûresini Bir Mikta Su Üzerine Onar Kere Olmak Üzere Kadr ve ihlas Sûrelerini Okuyarak Yeni Elbise Üzerine Serpiştirip Onu Giyerse, O Elbise Üzewrinde Oldukça Rahat Bir Hayat Geçirir.
Kadîr Sûresi


Sosyal Medyalarda Bu Konuyu Paylaşırmısın ?

YORUM YAZIN