Namaz Büyük Emrdir

Namaz Büyük Emrdir
Sosyal Medyalarda Bu Konuyu Paylaşırmısın ?

Adem Aleyhisselamdan Beri, Her Dinde Bir Vakt Namaz vardı. Hepsinin Kıldığı Bir Araya Toplanarak. Muhammed Aleyhisselâma (s.a.v.) inananlara Farz Edildi. Namaz Kılmak, İmânın Şartı Değildir. Fekat, Namazın Farz Olduğuna inanmak, imânın Şartıdır.

Namaz, Dinin Direğidir. Namazını Devamlı, Doğru ve Tam Olarak Kılan Kimse, Dinini Kurmuş, İslam Binâsını Ayakda Durdurmuştur. Namazı Kılmayan, Dinini ve islâm Binasını Yıkmış Olur. Peygamberimiz “Sallallahü Aleyhi ve Sellem” Efendimiz Buyurdu ki; (Dinimizin Başı, Namazdır.) Başsız İnsan Olmadığı Gibi, Namazsız da, Din Olmaz.

Namaz, İslam Dininde imandan Sonra ilk Farz Edilen Emrdir. Allahü Teâlâ, Kullarının Yalnız Kendisine ibâdet Etmeleri için Namazı Farz Etti.Kur’an-ı Kerimde Yüzden Fazla âyet-i Kerimede (Namaz Kılınız!) Buyurulmaktadır. Hadis-i şerifde, (Allahü teâlâ, Hergün Beş Vakit Namaz Kılmayı Farz Etti. Kıymet Vererek ve Şartlarına Uyarak, Hergün Beş Vakit Namaz Kılanı Cennete Sokacağına, Allahü Teâlâ Söz Verdi) Buyuruldu.

Namaz, Dinimizde Yapılması Emr Edilen Bütün ibâdetlerin En Kıymetlisidir. Bir Hadis-i Şerifte, (Namaz Kılmayanın, İslamdan Nasibi Yoktur!) Buyuruldu. Yine Bir Hadis-i Şerifde, (Mü’min ile Kâfiri Ayıran Fark, Namazdır.) Buyuruldu. Ya’ni Mü’min Namaz Kılar, Kâfir Kılmaz, Münafık lar ise Ba’zan Kılar, Ba’zan Kılmaz. Münâfıklar, Cehenmnemde Çok Acı Âzab Görecekdir. Resûlullah “Sallallahü Aleyhi ve Sellem” Efendimiz Buyurdu ki; (Namaz Kılmayanlar, Kıyamet Günü, Allahü Teâlâyı Kızgın Olarak Bulacaklardır.)


Sosyal Medyalarda Bu Konuyu Paylaşırmısın ?

YORUM YAZIN