Duâ ile İlğili Ayet-i Kerîmeler

Duâ ile İlğili Ayet-i Kerîmeler
Sosyal Medyalarda Bu Konuyu Paylaşırmısın ?

Duâ ile İlğili Ayet-i Kerîmeler

Bir müslümanın günlük hayatında yediği ekmek, içtiği su gibi olmalı Duâ. Her anımıza aldığımız nefese şükretmeli asla unutmamalıdır bunu. Elimizden geldiği kadarı ile düzenli olarak Duâ okuyalım. Duâ ile İlğili Ayet-i Kerîmeler yazımızda sizlerle Melâdan, bağışlanma, korunma ve esirgenme Duâsı. Bozgunculara karşı yardım. Zalimlerden kurtulmak için bir Duâ, ve kıymetli, tesirli Duâlarımızı siz değerli kullanıcılarla paylaşacağız.

Mevlâdan Bağışlanma, Korunma ve Esirgenme Duâsı

 “Ey Rabbim, (Mü’minleri) yarlığa, esirge. Sen acıyanların en hayırlısısın.”
Bu âyette Mevlâdan, Bağışlanma, korunma ve esirgenme istenmektedir. Çünkü bağışlayan, esirgeyen ve merhamet edicilerin en üstünü,en hayırlısı O’dur. O’ndan başka bağışlayan ve esirgeyen yoktur. L^tuf ve krem sahibi ancak ve ancak ki O’dur.

Bozguncular ve Fesatcılara Karşı Yardım Duâsı

Bozguncular Fesadcılara Karşı Okunucak Duâ

 “Yâ Rab, o fesadcılar güruhuna karşı bana nusret et.”

Bu Duâ ile Bozgunculara karşı yardım istenir. Dünya döndükçe bozgunculuk, fesatlık durmayacak. Ancak dünya durduğunda duracaktır. Fesadlık yapacak, müslümanları birbirlerini, karşı karşıya bırakıcak kelimeler, oyunlarla çatıştıracak. Allah (cc) fesat çıkaranları sevmez. İnanan kişi de asla fesadlık yapmaz ve yapanları da sevmez. İçtenlik ve samimi olarak yapılanDuâ’lar daha makbuldur. Duâ bi iznillah fesadlık ile bozgunculuk yapan sûfli insanların, oyunlarından Hakka sığınmak içindir.

Bir Önceki Yazımız Olan ” Abdest Alırken Okunucak Duâ ” isimli konumuzada Bakabilirsiniz


Sosyal Medyalarda Bu Konuyu Paylaşırmısın ?

YORUM YAZIN