el Cabbar Bilmenin Faydaları

el Cabbar Bilmenin Faydaları
Sosyal Medyalarda Bu Konuyu Paylaşırmısın ?

el Cabbar Bilmenin Faydaları

el Cabbar Bilmenin Faydaları

1- Allah’m Cebbâr ismini, “kırıkları tedavi eden, kulların işlerini düzelten” olarak bilen kimse, Allah’la arasını düzeltmeye çalışır. O’na ulaşmakye hoşnutluğunu kazanmak için Rabb’ine yönelir. Zira Rabb’inin iyilik, merhamet ve şefkat sahibi olduğunu ve kırık kalpleri iyileştirdiğini bilir.

2- Bu ismi; “mağlup eden, üstün ve güçlü” anlamında anlayan kimse ise, nefsinin arzu ve isteklerini yerine getirmeyerek onu mağlup etmeye ve düşmanına üstün gelmeye çalışır. Ahiretini imar etmeye, Mevlâ’sma itaat etmeye mani olan her şeyi ortadan kaldırır. Bu da kalpte Allah’a karşı etkili bir korku ve tam bir ürpertinin oluşmasını sağlar.

3- Bazı kimseler şöyle söylemişlerdir: “Ey Cebbâr olan Allah’ım! Seni tanıyan birinin, herhangi bir iş için başkasından yardım dilemesine şaşarım. Seni tanıyan birinin, başka birine umut bağlamasına şaşarım. Seni tanıyan birinin, senden başka birine yönelmesine şaşarım.”199

El Cabbâr ismi Şerif Bilmenin Faydaları

Hikmet ve Esrarı

  • İhlâsla “Ya Cebbar” Diyen bir müslüman bu isme devam etse, herkes tarafından sevilir, insan ve şeytanın şerrinden emin olur.
  • Her Kim bu ismi şerifi 226 kere okursa, her bir zalim ve zorbadan emin olur. Eğer hapiste ise Allah onu oradan çıkarır.


Sosyal Medyalarda Bu Konuyu Paylaşırmısın ?

YORUM YAZIN